Weeping Willows

- 22 juli 2026
- 18.00 - 20.30
- Jonstorp, Bläsinge Gård, Gamla Södåkravägen 127, mellan Jonstorp och Södåkra.
Konsert med Picknick
Mysig utekonsert med på Bläsinge Gård som ligger på vägen mellan Jonstorp och Södåkra.
År efter år har älskade Weeping Willows med Magnus Carlson i spetsen trollbundit publiken och sålt ut sina konserter!
Sommaren 2026 bjuder de på noga utvalda konserter där publiken kan se fram emot både älskade favoriter och tidlösa ögonblick – allt framfört med den känsla, värme och musikalitet som blivit bandets signum.
"I sommar gör vi endast ett fåtal spelningar på speciellt utvalda platser. Hoppas ni vill komma och lyssna på oss. Välkomna, hoppas att vi ses," säger sångaren Magnus Carlson.
Mäktiga, storslagna låtar varvas med lugna favoriter - Allt som behövs för en underbar sommarkväll med musik i toppklass!
Biljetter: Via Nortic Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster. Ordinarie fullpris är 695:- men biljetter säljs med 1-200:- rabatt när man bokar tidigt. Det lönar sig att boka tidigt!
Mer info via hemsida www.jonstorp.com Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Det går bra att kontakta Bläsinge Gård om man har några frågor. 042-121413, info@jonstorp.com